BrainPad Arcade – перше знайомство з рішенням для шкільного GameDev

Новини

BrainPad Arcade або перші кроки до GameDev.

Трохи раніше, в одній зі своїх статтей я згадував цікаве рішення від компанії GHI Electronics, яке покликане допомогти дітям освоїти основи програмування та створення ігор – BrainPad Arcade.

Сьогодні поговоримо про неї детальніше.

На відміну від BrainPad Classic, BrainPad Arcade постачається у більш міцній картонній коробці у спеціальному антистатичному пакеті. В комплекті йде кабель і пам‘ятка з безпечного використання плати з посиланням на сайт.

Сама плата, жовтого кольору. Усі елементи розміщені рівно, пайка акуратна і якісна.

На фронтальній стороні розміщено 1,8 дюймів кольоровий дисплей(160х128), а також 9 кнопок, кожна з яких має своє призначення.

На тильній стороні розміщено потужний процесор STM32. Холдер для трьох батарейок типу ААА – дуже правильне рішення. Роз’єм для підключення кабеля mini-USB. Динамік для відтворення звуків гри. Перемикач живлення дозволяє обрати живлення від батарей або USB.

 

Що ж, плата справляє досить позитивне враження. Має дуже якісне виконання.

Програмувати плату можна за допомогою Microsoft MakeCode Arcade. Дане он-лайн середовище дуже знайоме, адже на ньому програмується BrainPad Classic, Micro:Bit BBC тощо. Варто відмітити, що програмувати можна за допомогою блоків або JavaScript. Дане середовище містить чимало прикладів з готовими іграми, за допомогою яких, крок за кроком, можна розібратись, як реалізовано різноманітні ігрові функції.

Підключення і завантаження програми досить просте. Програмне забезпечення має багато підказок, тому це не викличе складнощів. Нагадує роботу з Classic.

Створення гри для Arcade є досить специфічним. Цей тип програмування не схожий ні на що. Розробка і створення гри є дуже цікавим процесом.

Детально ознайомившись з платою і програмним середовищем можу з впевненістю сказати, що при правильному підході можна створити дуже цікавий і захоплюючий шкільний курс з розробки ігор “School GameDev” на цілий рік!

Крім цього, можна вчити основи програмування з використанням Arcade.

Безумовно, можна критикувати плату на відсутність Bluetooth, або не сенсорний екран. Проте, за такі гроші рішення дуже якісне і солідне. Так, і це лише перша версія плати. І я думаю, що можуть бути цікаві апгрейди:)

В Україні можна замовити Arcade в офіційного представника:

https://robobyt.com/brainpad_arcade

Це лише коротенький опис першого знайомства з платою BrainPad Arcade. Далі буде:)

Автор: Анатолій Василюк.

Якщо ви маєте іншу думку, що підказує ваш тривалий досвід роботи в освітній робототехніки – пишіть коментарі.

Копіювання та використання матеріалів без особистої згоди автора – заборонено!

Post a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*