Як самостійно вчити програмування? #RoboHouston рецепт:)

Новини

Після моєї публікації «Hello, C#», багато колег попросили поділитися своїм рецептом вивчення програмування.

Ось мої поради.

Оберіть мову програмування, виходячи з ваших бажань, потреб чи вподобань. Рекомендую обрати саме мову програмування, а не фреймворк. Якщо ви бажаєте розвиватись у певному напрямку, наприклад робототехніка (C, C++, C# інколи JS, Python) розробка ігор (C++, C# та інші), створення сайтів (JS) та мобільних додатків(JS, Java, C), рекомендую порадитись з практиками, щодо мови програмування або погуглити.

Відео-уроки. На YouTube зараз можна знайти безліч відео-уроків різного рівня складності і якості. Обирайте на свій рівень і смак. Дуже часто якісні уроки викладають ІТ компанії і ІТ школи з готовими зразками коду. Обов`язково подивіться на дату виходу відео, адже мови програмування розвиваються і з’являються нові «фічі» і прибираються «баги». Тому необхідно слідкувати за версіями. Хоча після вивчення бази розібратися з новими специфікаціями не складно. Власне, відео-уроки я використовую двічі. Спочатку вмикаю відео і прослуховую матеріал під час виконання домашніх справ. Таким чином відбувається сприйняття на слух специфічних програміських термінів і сленгу. Потім на практиці повторюю матеріал і власноруч набираю код. Важливо! Намагайтесь саме набирати код вручну, користуючись підказками і автодоповненнями середовища розробки. Звичайно, швидше скопіювати і вставити готовий фрагмент коду, але уміння швидко набирати код прийде значно пізніше.

Документація. Паралельно з відеоуроками я читаю документацію. В парі з відеопоясненнями матеріал сприймається краще. Можливо, документація виявиться складною і нудною, проте її розуміння дуже важливе і приходить з часом. Завжди майте у доступі посилання на документацію і довідники – до них можна буде швидко звернутися за допомогою.

Практика. «Ні дня без рядка коду». Від практики залежить багато чого, тому намагайтесь практикувати щодня. На перших порах повторюйте код з відео-уроків, а далі  виконуйте приклади і завдання з документації чи навчальних порталів. Щоб робити менше помилок користуйтесь методикою «baby steps» – розбивайте задачу на прості логічні блоки, пишіть їх і тестуйте, поступово збільшуючи об’єм коду. Пишіть код щодня)

«А що там у сусіда?». При вивченні процедурної частини обраної мови програмування завжди цікавтеся, як «ця магія» працює на інших мовах. Я розпочинав з JavaScript – мова з гнучкою типізацією і своїми «тарганами», так от я завжди дивився, як різні сутності і структури ведуть себе в «нормальних» мовах. І ще, якщо опанувати одну мову програмування з поглядом на специфіку інших мов то освоювати нову мову програмування буде не так складно. У мене мовна лінійка набула такого вигляду: JavaScript – TypeScript – C#. Від гнучкої типізації до строгої.

SoloLearn. Рекомендую закріплювати набуті знання за допомогою цього додатку. Там є цікаві тести на перевірку знань, вбудований редактор коду. Замініть Facebook або інші соцмережі на SoloLearn протягом часу на роботу і з роботи і в результаті ви отриматйте сертифікат про проходження курсу. Є багато інших додатків з практики програмування. Вибирати є з чого.

Знання для реальних проектів. Вчити мову програмування заради мови, на мій погляд, не дуже раціонально. Використовуйте набуті знання для своїх мініпроектів. Наприклад, якщо ви вивчили деклька модулів по JavaScript, спробуйте їх використати для своєї WEB сторінки. При вивченні C# спробуйте застосувати свої знання для програмування плати BrainPad Classic за напрямком Go Beyond. Для закріплення TypeScript рекомендую використовувати Microsoft MakeCode.

Читайте професійну літературу з основ програмування, алгоритмізації і тд. На перших порах рекомендую читати літературу для початківців на кшталт “JavaScript для дітей” “Python для дітей”. Тут “на пальцях” розповідають про основи програмування.

Читайте новини або дивіться відео зі свого напрямку програмування і підпишіться на популярні ІТ портали та YouTube канали.

Вдосконалюйте свою англійську:)

PS. Отже мій рецепт: Відео-уроки(прослуховування-перегляд) – Документація(практика) –  Відео-уроки(практика) – SoloLearn(практика) – Практика-Практика-Практика:)

PPS. Рецепт не універсальний. Тому пробуйте, працюйте і напрацьовуйте свій рецепт успішного вивчення програмування.

Якщо Вам необхідна допомога  – пишіть мені (vasiljuktolik@gmail.com).

Далі буде:)

Автор: Анатолій #RoboHouston Василюк.

Якщо ви маєте іншу думку, що підказує ваш тривалий досвід роботи в освітній робототехніки і програмуванні – пишіть коментарі.

Post a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*