Початкова робототехніка для дитячих садочків:)

Новини

Нещодавно ми почали говорити про можливість впровадження робототехніки в навчальний процес, як окрему дисципліну. Постало важливе запитання – з якого віку/класу починати і які рішення для цього використовувати? Враховуючи наявні робототехнічні рішення і фідбеки декількох вихователів виникла ідея давати перші сходинки до робототехніки ще з дитячого садочка. Давайте разом глянемо, чим цей напрямок робототехніки може бути корисним і завдяки яким робокомплектам це можливо зробити.

І так, поїхали!

Цей напрям потрібний для того, щоб вперше познайомити дітей з роботами ще у дитячому садочку! Він може бути абсолютно незалежним від конструювання. Варто зазаначити, що за словами розробників робототехнічних рішень знайомство можна робити починаючи вже з 3 – 4(!) років. Конструювання або відсутнє або зведене до мінімуму, проте, йде активний розвиток логічного, алгоритмічного та структурного мислення. Заняття допоможуть малятам отримати початкові уявлення про такі речі, як послідовності, цикли та алоритми, освоїти ази програмування. Цікавою рисою робототехнічних рішень для дошкільнят є відсутність роботи з ПК, ноутбуками і ґаджетами. Для більшого розуміння, як це працює, розглянемо чотири освітні рішення: Robobloq Qobo, «Експрес «Юний програміст» (45025 – LEGO Education), Matatalab та Mio The Robot (Clementoni).

Важливо! Описані нижче рішення є актуальними на час написання статті, і, можливо, вже сьогодні вийде щось робоцікаве для дошкільнят!

Robobloq Qobo. Дане рішення включає в себе інтерактивного рухомого робо-равлика, яскравого поля, 30 пазлів-команд, посібником з інструкцією з користування роботом з 16-ма готовими уроками. Равлик здатний рухатися, світити підсвіткою, відтворювати звуки, танцювати тощо. Ідея дуже цікава. Користуючись пазлами-командами діти викладають на полі ланцюжок програми. Робот рухається з картки до картки і виконує дії відповідно до картки. Комбінацій програм безліч! Рішення зрозуміле і просте у використанні.

Більш детальну інформацію ви можете переглянути за посиланням: https://robobyt.com/qobo або на відео вебінару ОРТ. Робо-равлик продається в Україні.
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=Aq8cbm5yjsY]
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=hz3NaiD7VAg?start=2610&]

Експрес «Юний програміст» – набір 45025 від LEGO Education. Дошкільнята освоюють програмування керуючи потягом за допомогою п’яти різнокольорових активних елементів, кожен з яких відповідає за певну дію поїзда.  Існує домашня версія цього набору: LEGO Duplo Town потяг 10847.

http://ies.org.ua/ekspres-yunyy-programist-45025/

Matatalab – досить цікаве робототехнічне рішення. Являє собою собою комплект, до якого входить власне сам робот, доска для складання програми з кнопкою “Старт” та скануючою вежею, поле для руху робота і комплект пластикових блоків-команд. Ідея наступна: малята викладають пластикові блоки-команди (різноманітні рухи, звуки тощо) на спеціальній дошці у потрібній послідовності, після чого натискають на кнопку “Старт”. Далі вежа сканує викладену програму, обробляє її, і передає по Bluetooth на робота для виконання. https://www.matatalab.com/

Mio The Robot – розробка компанії Clementoni. Являє собою робота-програматора, який можна запрограмувати на рух по певній траєкторії за допомогою команд (вперед, назад, ліворуч, праворуч). Програмування відбувається за допомогою кнопок, які розташовані на платі робота.

https://www.clementoni.com/en/61829-mio-the-robot/

З усіма рішеннями, окрім потягу LEGO Edu вдалось познайомитись ближче і показати дітям. З равликом працювала вихователька дитячого садка і одобрила його використання.

Попит народжує пропозицію.

Рішення, яких немає в Україні, але є бажання з ними познайомитись, можна замовити в компаніях, які замовляють і доставляють товари з Китаю, США та Європи.

Якщо ви маєте іншу думку, що підказує ваш тривалий досвід роботи в освітній робототехніки – пишіть коментарі.

Автор: Анатолій Василюк.

Копіювання та використання матеріалів без особистої згоди автора – заборонено!

#RoboHouston

#робозалежні

Post a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*