BrainPad – цікавий STEAM інструмент

Новини

Певний час я спостерігав за цікавою платою BrainPad, яка була розроблена в США. І ось, нещодавно з’явилась реклама у FB, що це рішення стало доступне в Україні! Юху!!!

Знайомтесь – BrainPad!

Хочу сказати одразу, що я не буду переписувати технічні характеристики і особливості. Напишу лише свої враження. Кому цікаво – знайдете їх на офіційному сайті (http://www.brainpad.com/) та на україномовному ресурсі (https://robobyt.com/brainpad), де, до речі, ви можете її замовити собі.

Поїхали.

Плата.

Плата за розмірами дещо більша за звичні Arduino, Iskra.JS, MicroBIT. Виконана досить якісно. Рівна пайка, усі елементи розміщені рівно, якісне покриття і принт. Про принт окрема історія. Як на мене було досить оригінально і правильно за допомогою малюнків принта відобразити процесор (:ARM7-STM 32!!!:) в якості мозку. Сенсори підписані і стрілками показано, де вхідні сигнали, а де вихідні. Ба більше, кожний сенсор взято в окремий малюнок-підказку – термосенсор в термометрі, сенсор освітленості в сонечку:) Як на мене, ставка зроблена на краще розуміння інформації дітьми. Концепт “All in one”, коли на платі розміщено багато сенсорів не є новим, але… Народ, прямо на платі є дисплей! Дисплей!!! Є клемні колодки і роз’ємів, на перший погляд, малувато. Хоча, тести з периферією ще по переду. Як елементи розміщені на платі – дивіться документацію.

І ще. В США доступні плати різних кольорів. Хочу собі не білу плату, але все ще попереду:)

Документація.

В цілому Brain Pad має досить детальну і зрозумілу документацію, а також цілу низку демонстраційних відео. Вся інформація є на сайтах, які я зазначав раніше і в посібнику (українською мовою). Розібратися буде зовсім не складно.

Підключення і запуск.

У комплекті йде кабель для підключення плати до ПК. При первинному запуску на дисплеї буде привітання і можливість перевірити працездатність усіх елементів плати. Протягом 10 кроків ви можете понатискати кнопки, перевірити роботу сенсорів і тд. “Реакцію” на ваші дії ви можете поспостерігати на дисплеї. Слід зазначити, що запуск відбувається автоматично. Ніяких драйверів ставити не треба, як і робити додаткові налаштування. Працює, як то кажуть, “з коробки”.

Програмування.

Першу програму було створено за допомогою онлайн середовища MakeCode від Microsoft (https://makecode.brainpad.com/). В даному середовищі можна писати як блоками так і на JavaScript (Цікаво, а чи є оффлайн середовище?). Там же вмонтовано емулятор, де можна протестувати програму без плати. Після написання програми її необхідно завантажити. Під час завантаження випливає модальне вікно в якому є підказка з трьох кроків, як завантажити програму в плату. Сам процес не складний: завантаження і збереження файлу – натиснення Reset – перетягування завантаженої програми в папку плати(після натиснення Reset плата визначається як з’ємний USB пристрій). Таким же чином передається програма на плату MicroBIT(але без натиснення Reset). Цікаво, як довго “житиме” кнопка Reset, якщо при кожному завантаженні треба її натискати?

З цікавого. BrainPad дає можливість кодувати в C # або Visual Basic за допомогою Microsoft Visual Studio. Знайшов відео в якому демонструється створення гри на BrainPad.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=yW18vePun4c]

PS. Це був лише перший погляд на BrainPad. Далі ще будуть цікаві тести. Одне можна сказати з впевненістю – BrainPad можна використовувати для навчання дітей основам програмування, причому, як графічному – так і коду. В думках уже сформувалася хмара ідей для уроків на весь навчальний рік!

PPS. В цьому міні-огляді написані виключно мої особисті думки. Без піару і просування цього продукту. Просто він мені вже сподобався:) Зображення частково мої або люб’язно “позичені” з офіційного сайту.

Автор: Анатолій Василюк.

Копіювання та використання матеріалів без особистої згоди автора – заборонено!

Comments are closed.