BrainPad – одна платформа – шість мов програмування!

Новини

Вміти програмувати, для підростаючого покоління, на сьогоднішній день є вже не вибором, а необхідністю, на рівні зі знанням англійської мови, володінням ПК та пошуком інформації. Мало не щодня з’являються різноманітні методики та інструменти навчання програмуванню підлітків різним мовам. Але де знайти рішення, яке б допомогло б навчити основам програмування і молодших школярів і учнів середньої і старшої школи? Ба більше, щоб був вибір декількох мов програмування, на яких можна кодити.

Такі рішення є і їх досить не мало!

Як на мене, одним з найцікавіших рішень є BrainPad від американської компанії GHI Electronics. Так, це правда, BrainPad є освітнім рішенням, яке розроблене і випускається в США, і, повірте, якість і функціональність просто вражає!

Я вже писав про BrainPad раніше, тому не буду зупинятись на характеристиках, адже сьогодні у нас про інше.

І так, BrainPad можна програмувати щонайменше на трьох різних мовах: Scratch, JavaScript, C#.

Важливе уточнення! Офіційний представник надав інформацію, що BrainPad можна програмувати ще й на MicroPython, Arduino C та C++ – тобто, мінімум 6 мов! Але в статті описано лише ті мови, які було протестовано мною особисто.

Для Scratch, JavaScript можна скористатись он-лайн рішенням MakeCode від Microsoft. Для С# знадобиться Visual Studio. Тобто, по суті, що ми маємо? На базі Scratch можна працювати з молодшими школярами і учнями середньої школи. На перший погляд, причому тут учні середньої школи? Невже їм цікаво буде «гратися» з перетягуванням блоків? Але справа, власне в MakeCode, адже він містить такі, далеко не прості речі, як змінні, масиви, функції які реалізовані у інтуїтивно зрозумілі графічні програмні блоки. Тим більше, що це є хорошим стартом для вивчення коду.

На наступному рівні можна почати освоювати JavaScript. Чому саме цю мову? Тут є хитрість! В он-лайн середовищі є перемикач між блоками і JavaScript-ом. Тобто, можна за допомогою блоків накидати певні фрагменти програми з функцій, циклів, масивів і тд, а потім перемкнутися і підглянути, як вони виглядають на JavaScript. Як на мене – круто:)

Вчити чи не вчити JavaScript – справа особиста. Мені, особисто, ця мова дуже подобається. Особливо її численні фреймворки і бібліотеки: React(Native & VR), Angular, Vue, JQuery, Node і багато іншого. На JavaScript можна створювати сайти, додатки писати браузерні ігри і дуже-дуже багато цікавого.

Хто не дуже любить JavaScript – ласкаво просимо до С#! А це вже вищий пілотаж! Тут все цікаво, класно і серйозно. Тут на вас чекає знайомство з справжнім середовищем розробки – Visual Studio. На С# можна творити абсолютно все, навіть писати драйвери і бібліотеки для різноманітної периферії, що ви підключите до BrainPad. Круто? Як на мене, просто бомба!

І нагадаю, основним інструментом для вивчення мов і тестування програм виступає що? Правильно – BrainPad!

Тобто, по суті, BrainPad виступає достатньо цікавим рішенням для широкої аудиторії. І нагадаю, що крім програмування плату можна використовувати для мікроелектроніки і робототехніки.

Безумовно, можна сперечатися, що є інші рішення для цього всього. Але знаєте, при вартості 25-30 американських грошей і його параметрах (STM32, акселерометр, сенсори освітленості і температури, 4 кнопки, динамік, RGB і дисплей(!), Аnalog-Digital pins, UART, I2C…) рішення ж досить цікавим і конкурентним. Кожний робить свій вибір.

ПиСи: Це моя особиста думка. І ця стаття написана в результаті досить глибокого тестування платформи.

ПиПиСи: Не комерція. В Україні є офіційний представник BrainPad.

ПиПиПиСи:) Я вам ще про FEZ від GHI Electronics не писав… Ой, там таке!!!

Валідних вам кодів і слухняних роботів;) #RoboHouston

Автор: Анатолій Василюк.

Копіювання та використання матеріалів без особистої згоди автора – заборонено!

 

Post a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*