Як навчати підлітків основам програмування?

Новини

N років тому я розпочав пошук ефективного шляху навчання дітей основам програмування(кодинг). Протягом останніх трьох років проводив власне дослідження і вивчав зарубіжний досвід з цього питання. У цій статті поділюся декількома думками з цього приводу.

Перше, про що хотілося б поговорити – вибір мови. Не секрет, що сьогодні йде суцільна Пайтонізація інформатики. Python- це своєрідний тренд. Безумовно, Python час від часу займає вершини популярних рейтингів ІТ індустрії. Проте, дуже часто його звідти відтісняють інші мови, наприклад JavaScript. Тому не все так однозначно. То яку з мову все ж таки обрати для опанування кодингу? Не повірите – ні Python ні JavaScript, хоча у другого більше шансів.

І це – (тадааам) С#!!!

Фахівці із-за Атлантичного океану вважають, що першою мовою має бути якась «сішка» – С, С++, С#. Перша мова має бути строгою. Орієнтовний вік дітей – 12+. Хоча зустрічав ще таку думку, що інколи корисно вчити дві мови паралельно: зі строгою типізацією і гнучкою. Найчастіше у цій зв’язці C#/JS. Колись давно у моєму випадку було саме так. Так от, яку з «сішок» краще вчити? Тут все просто. Абсолютна рекомендація фахівців Канади і США – С#! І, чесно, не здивований. Більше того, я теж так думаю і практикую.

Але чому С#? Відповідь однозначна і проста: була створена і підтримується групою інженерів Microsoft. Ну ок. Ще один аргумент. Як на мене, це найзрозуміліша і найелегантніша «сішка».

Йдемо далі. Де писати код?

Тут можна сперечатись, але найкраще, все д таки, привчати дітей писати код у професійному середовищі, яке має дебагер, автозаповненя, підказки, системи швидкого набору коду і тд. Колись на FrontEnd я працював з Visual Studio Code. Не всім «колегам» це подобалось, але дітям заходило «як пісня»!

Тут особливо нічого не змінилося. І рекомендація дуже проста: для вивчення С# найкраще всього обрати Visual Studio від Microsoft. Його особливості і переваги описувати не буду. google.com.ua на допомогу, як то кажуть. Але саме кодування у VS дає учням навички роботи у професійному середовищі. Що ще кажуть фахівці із-за Океану? Кажуть, що найкраще всього вивчати програмування прикладного характеру з використанням плат. Адже саме на платах можна вивчати програмування з основами робототехніки, основами схемотехніки і мікроелектроніки, розробки ігор і тд.

Але але програмування плат через VS передбачає роботу з інструментами середовища, додавання бібліотек і так далі. І фішка в тому, що діти можуть навчитись робити дійсно професійні речі.

Із усіх існуючих рішень для програмування я, традиційно, обрав BrainPad. І тут дане рішення дозволяє навчити учнів ще двом цікавим і професійним речам: TinyCLR OS і NuGet. Давайте про них поговоримо.

TinyCLR OS — це сучасна керована локальна операційна система для розробників, яка передає .NET C# на вбудовані пристрої, наприклад, плати.  Вона пропонує повні можливості налагодження, що дає змогу переглядати код і перевіряти змінні прямо з Microsoft Visual Studio.  Дорогі інструменти для налагодження коду не потрібні. ОС містить великий список функцій.

NuGet — система управління пакетами для розробки платформи Microsoft, в першу чергу бібліотеки .NET Framework. На рішеннях BrainPad реалізовано можливості різновекторного програмування. Тому, для того, що програмувати робота або писати гру на BrainPad – необхідно просто додати відповідний NuGet пакет у свій проект на VS. Як показує практика – це зовсім не складно і учні справляються з цією задачею «на ура». І найважливіше, що такі навички дозволяють учням значно краще розуміти структуру створення великих проектів на .NET C#.

Окремо ще можна сказати про навчання дітей основам GIT, але це зовсім інша історія.

Підсумок. Я знайшов свій шлях, як навчати основам програмування учнів віком 12+. Мій випалок – це C#+VS+BrainPad. І ніяких проблем, що усі навколо вчать Python. Якось розповім, як це можна швидко і просто реалізувати.

А якщо вам хочеться JavaScript – рекомендую подивитися канал Гуру україномовного освітнього YouTube Івана Шихат-Саркісова: Навчаємось разом https://goo.su/bmY3.

А який шлях обрали ви?

Якщо вам потрібно більше інформації про мої дослідження з вищеописаної теми – звертайтесь до мене.

Якщо Вам необхідна допомога по фізиці, робототехніці і програмуванню – пишіть мені (vasiljuktolik@gmail.com).

Далі буде:)

Автор: Анатолій #RoboHouston Василюк.

Якщо ви маєте іншу думку, що підказує ваш тривалий досвід роботи – пишіть коментарі.

Копіювання та використання матеріалів, у тому числі фото, без особистої згоди автора – заборонено!

Частину фото взяті з офіційного сайту BrainPad.

#робозалежні
#RoboTeacher
#RoboHouston

Post a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*