Не секрет, що найпопулярнішими навчальними платами є Arduino, Raspberry Pi і Micro:Bit BBC. Ці рішення і у тій чи іншій мірі використовуються в освітньому процесі. Проте інформаційні технології і вимоги до них змінюються і на цьому фоні з’являються нові плати, які відповідають новим вимогам. Такими новинками нещодавно стали плати BrainPad Tick і Pulse від американського виробника електроніки – GHI Electronics.
BrainPad – це освітній напрямок компанії GHI Electronics. З рішеннями BrainPad ми уже знайомі, адже давно працюємо з такими платами, як BrainPad Classic, BrainPad Arcade, BrainPad Max.
Цього разу команда освітнього підрозділу поставила собі наступні завдання і вимоги до нової плати. Ось деякі з них:
- Плати мають бути універсальними, щоб на їх основі легко і просто можна було реалізувати основи програмування, основи електроніки, робототехніки, розробки ігор і т.д.
- Плат повинно бути декілька у різних форм-факторах.
- Плати мають бути сумісними з периферією інших популярних плат.
- Програмування має здійснюватись за допомогою блоків і мов програмування: C, C++, C#, BASIC, Java, JavaScript, Python.
- Рішення повинні мати детальний і зрозумілий API.
- Для програмування має використовуватись не лише стандартне, а й професійне програмне середовище з опануванням його налаштувань.
Плати BrainPad Tick і Pulse дійсно універсальні і можуть бути використані для вивчення основ програмування, основ електроніки, робототехніки, розробки ігор і т.д.
Нові рішення було виконано у двох розмірах мінімалістичний – BrainPad Tick і Micro:Bit-size.
Tick має розміри 30х25мм. На платі є діодна матриця 5х5 з помаранчевими LED, 16 портів різного призначення, MicroUSB, дві функціональні кнопки (А і В) і кнопка скидання (RST). “Мозком” Tick виступає STM 32L. Цієї плати повністю вистачає для виконання абсолютно усіх перелічених задач, а мініатюрні розміри дозволяють використовувати Tick у мейкерських проєктах.
Pulse має розміри 51х42мм. На платі встановлено повноцінний OLED дисплей 128×64 пікселі. 25 портів різного призначення дозволяють створювати досить складні сенсорні системи. Також є MicroUSB і порт для підключення зовнішнього живлення. На лицьовій стороні є дві кнопки (А і В). На зворотній стороні є кнопка скидання (Reset). На борту Pulse є акселерометр і п’єзодинамік. “Мозком” Tick виступає STM 32L.
Tick і Pulse повністю сумісні з усіма рішеннями для Micro:Bit BBC і здебільшого сумісні з рішеннями для Arduino. Більше того, команда BrainPad співпрацює з відомим виробником рішень для відладочних плат і випускає роботів, Game-пульти, електроніку та інші додаткові набори для BrainPad.
Для програмування розробники запропонували чотири опції. Коротко про них:
- BLOKS – для блокового програмування Drag and drop.
- DUE (онлайн середовище) – для кодингу на C++, C#, BASIC, Java, JavaScript, Python.
- .NET C# з активним дебагером.
- MycroPython.
Для нових плат розроблено детальну документацію і API, які постійно поповнюються новою корисною інформацією. Більше того, для учнів старших класів було закладено роботу з SITcore і локальною операційною системою для розробників TinyCLR OS, для цього розробники створили зрозумілу документацію по ядру і операційній системі.
Робота з Tick і Pulse передбачає також використання професійного середовища розробки Visual Studio, в рамках роботи з яким учні матимуть можливість познайомитись з правильністю установки і налаштуванням середовища. Зокрема, встановлення TinyCLR OS і робота з менеджером пакетів NuGet.
PS. В Україні команда ентузіастів розпочала тестування нових рішень BrainPad і вже скоро ми представино результати нашої роботи.
Якщо вам потрібно більше інформації про методику «Using API» – звертайтесь до мене.
Якщо Вам необхідна допомога по фізиці, робототехніці і програмуванню – пишіть мені (vasiljuktolik@gmail.com).
Далі буде:)
Автор: Анатолій #RoboHouston Василюк.
Якщо ви маєте іншу думку, що підказує ваш тривалий досвід роботи – пишіть коментарі.
Копіювання та використання матеріалів, у тому числі фото, без особистої згоди автора – заборонено!
Частину фото взяті з офіційного сайту BrainPad.
#робозалежні
#RoboTeacher
#RoboHouston