CyberPi – електроніка, робототехніка, ІОТ, GameDev

Новини

Сьогодні ринок мультиплатформенних освітніх ІТ рішень дуже активно розвивається. Досить часто провідні компанії світу представляють свої модулі, які допомагають учням комплексно опановувати мікроелектроніку, робототехніку, програмування, ІОТ та інше.

Нещодавно, компанія Makeblock випустила новинку – CyberPi – мікрокомп’ютер для навчання різних напрямків ІТ.

Давайте ближче познайомимося з новинкою.

Інформація про CyberPi на сайті Офіційного представника, компанії ERC, знаходиться за посиланням: https://erc.ua/ware/332073-makeblock-nabor-cyberpi-go-kit/

Тестувальний зразок рішення поміщений у три пластикові футляри. У першому – CyberPi, у другому – Pocket Shield – шилд-акумулятор, а у третьому кабель для підключення CyberPi – USB Type C. 

Швидке знайомство з CyberPi можна зробити, відсканувавши QR-код, який можна знайти у футлярі для мікрокомп’ютера.

1. CyberPi має досить мініатюрні розміри 83мм x 45мм x 13мм (20 з джойстиком) і досить потужні характеристики.
CyberPi програмований мікрокомп’ютер, який базується на чіпі  ESP32. На своїй платформі несе наступні компоненти:
3-осьовий гіроскоп, 3-осьовий акселерометр (за словами розробників може бути використаний для розпізнання жестів), має Bluetooth і Wi-Fi (є можливість роботи з хмарними сервісами), мікрофон, який має здатність записувати і розпізнавати мову, кнопка Home, дві кнопки A i B, 5-позиційний джойстик. Крім цього, мікрокомп’ютер має дисплей і діодну RGB-підсвітку на 5 діодів. Джойстик і дисплей – це GameDev:) Якщо підключити CyberPi через кабель, то його можна програмувати, але для повної автономності варто скористатися Pocket Shield.

2. Pocket Shield – це, по суті, шилд-акумулятор.

За допомогою Pocket Shield мікрокомп’ютер стає автономним. Крім того, на шилді є порти – 2 для підключення DC-моторів, наприклад таких, як у mBot і 2 порти для підключення датчиків. Проте кількість електронних компонентів можна збільшити, якщо скористатися рішенням mBuild. Цікавою особливістю є те, що на шилді є виступи і різьба для закріплення CyberPi у систему mBot чи mBot Ranger(у моєму випадку кріплення було саме на Ranger).

Після увімкнення можна познайомитись з меню мікрокомп’ютера. Окрім стандартних налаштувань є цікавий пункт “Switch Program”, який дозволяє швидко познайомитись з основними можливостями CyberPi.

Програмування CyberPi досить просте і абсолютно зрозуміле. Особливо для тих, хто любить Scratch і mBlock. Варто відмітити, що mBlock вже коректно перекладений українською мовою. Крім блочного програмування є ще і програмування на Python. Його протестуємо трохи пізніше.

Це було лише перше і поверхневе знайомство. Зрозуміло, що для більш детального ознайомлення необхідно дещо більше часу, але можна зробити наступні висновки:

  • Платформа підходить для вивчення програмування, електроніки, робототехніки, ІОТ, GameDev (наявність джойстика і повноцінного дисплею).
  • Сумісність з іншими рішеннями Makeblock дає розуміння дійсно широкого спектру використання мікрокомп’ютера.
  • Велика кількість інтегрованих рішень у CyberPi дозволяє працювати з ним “з коробки” без підключення додаткової периферії.

Звичайно, залишилось і чимало запитань. Одне і найголовніше для мене, як, за допомогою CyberPi можна керувати моторами на mBot Ranger. Для мене це дуже важливо, адже, маючи у розпорядженні таких роботів і грифований курс на базі mBot Ranger думаю про його розширення на основі CyberPi.  Поки питання відкрите, але, думаю, що рішення буде дуже скоро.

Хочу подякувати Віктора Коротуху і компанію ERC за можливість протестувати даний комплект.

Якщо вам потрібно більше інформації про CyberPi – звертайтесь до до Віктора Коротухи.

Якщо Вам необхідна допомога по робототехніці і програмуванню – пишіть мені (vasiljuktolik@gmail.com).

Далі буде:)

Автор: Анатолій #RoboHouston Василюк.

Якщо ви маєте іншу думку, що підказує ваш тривалий досвід роботи в освітній робототехніки і програмуванні – пишіть коментарі.

Копіювання та використання матеріалів без особистої згоди автора – заборонено!

Comments are closed.