Лабораторний комплект “Механіка” від ElizLabs

Новини

Ґрунтовні шкільні знання з фізики є досить серйозним фундаментом для майбутнього життя. Але знання мають бути не лише теоретичними, а й підкріплені практичним досвідом. Здавалося б, навіщо взагалі лабораторні роботи і дослідження, якщо, врешті-решт, на ЗНО необхідна лише теорія. Проте, багато речей у фізиці складно зрозуміти виключно на теоретичному рівні. Тому, для повного розуміння предмету експериментально-практичні навички просто необхідні. Так чи інакше, а жодна практика і дослідження  не може бути без якісного лабораторного обладнання. 

При виборі лабораторного обладнання завжди є бажання знайти такі комплекти, які б дозволили провести усі лабораторні роботи з певного розділу. Бажано, щоб усі складові комплекту були якісні, безпечні для учнів, інтуїтивно зрозумілі у використанні, мобільні і компактні.

Аналізуючи ринок освітніх рішень для оснащення кабінету фізики ловиш себе на думці, що вибирати є з чого, але далеко не усі рішення задовольняють усі потреби, що були описані вище, десь комплекти не повні і щось треба додавати, деякі комплекти не дозволяють виконати усі лабораторні роботи і тд.

Як на мене, найбільш повні лабораторні комплекти випускає компанія ElizLabs. Для прикладу хочу поділитися своїми думками про лабораторний комплект «Механіка». https://elizlabs.com.ua

Набори, про які сьогодні піде мова, є власністю школи #325 «Щастя» і були придбані за підтримки Благодійної організації «Благодійна установа «Освітні ресурси та технологічний тренінг» для занять з фізики.

Лабораторний комплект «Механіка» постачається у спеціальному якісному боксі з ДСП, який у свою чергу виступає потужною платформою для побудови різноманітних конструкцій, які дозволяють дослідити та зрозуміти ті чи інші закономірності і явища з механіки. Прямо на корпусі боксу вмонтовано металеву різьбу, куди можна викручувати стрижні штативів і основ для терезів. Кришка боксу надійно фіксується на боксі защібкою, проте, якщо її перевернути, то ми отримаємо хорошу похилу площину. Цікаво, що опорою кришки виступає транспортир, який дозволяє встановити похилу площину під потрібним кутом.

В середині боксу знаходяться дві основи на яких розміщені різноманітні компоненти комплекту. Кожен компонент має своє місце і надійно та безпечно фіксується у ньому.

До складу набору входять наступні компоненти:

штангенциркуль – 1 шт;

динамометр – 1 шт;

зливна посудина – 1 шт;

набір важків   – 1 шт;

набір важків з гачками  – 3 шт;

блоки (блок з віссю блока) – 1 шт;

пружина – 2 шт;

тіла рівного об’єму – 3 шт;

стакан градуйований 100 мл. – 1 шт;

циліндр мірний – 1 шт;

розбірні терези – 1 шт;

монтажні пристосування – 1 компл.:

(вісь важільних терезів – 1 шт.,

гайка притискна для ваг – 1 шт.,

гайка регулювальна для ваг – 2 шт.,

дужки шаль терезів – 2 шт.,

важіль – 1 шт.,

стрижень 600 мм – 1 шт.,

стрілка – 1 шт.,

хрестоподібна муфта – 2 шт.,

шалі терезів – 2 шт.,

кріпильний гвинт – 3 шт.);

секундомір – 1шт;

кулька металева (сталь) – 1 шт;

капроновий шнур – 5 м;

терези електронні (максимальне значення не менше 0,2 кг, точність 0,1г, розмір платформи зважування не менше 80 мм) – 1шт;

ящик для транспортування та зберігання з ложементами – 1шт.

бігова доріжка (жолоб) – 1 шт;

дуга транспортир – 1 шт;

диск для вивчення обертального руху – 1 шт;

стрижень (250 мм) – 1 шт;

термометр – 1 шт;

тіла (плоскі) неправильної геометричної форми – 3 шт;

стрижень (240 мм) – 1 шт;

циліндр мірний (100 мл) – 1 шт;

стакан градуйований (250 мл) – 1 шт;

фіксатор – 1 шт;

брусок дерев’яний з гумовою накладкою та трьома отворами під важки (трибометр) – 1 шт;

пробірка з корком – 1 шт;

пробірка з корком та піском – 1 шт;

шкала для терезів – 1 шт;

блоки (блок з віссю блока) – 1шт;

кулька металева з гачком (алюміній) – 1шт;

важіль – 1шт.

Погодьтесь, досить багата комплектація. Дуже порадувала наявність у кожному комплекті секундоміру, високоточних електронних вагів, штативу, терезів і набору тягарців, похилої площини. Зазвичай, перераховані компоненти не завжди входять до комплектів. Але у нашому випадку, комплект ElizLabs вміщує все це у собі.

Варто зазначити, що усі компоненти якісні і візуально і тактильно, не мають сторонніх запахів і гострих виступів. Так, у комплекті присутні скляні прилади, хоча, деякі виробники використовують пластикові. У деякій мірі це виправдано. Але, хочу сказати, що у даному комплекті всі елементи міцно і безпечно розташовані на своїх місцях, крім того, вони не використовують на усіх лабораторних роботах. Так, і існують Правила Техніки безпеки яких необхідно неухильно дотримуватись протягом роботи з набором.

На цьому приємності не закінчуються. Методисти компанії ElizLabs розробили матеріали (Physics Easy Study)  до усіх лабораторних робіт з усіх розділів, куди входять робочі аркуші з поясненнями для учнів та усіма необхідними формулами, таблицями, зразками розрахунків тощо. За бажанням їх можна роздрукувати. Цікаво те, що результати лабораторної роботи можна записати у спеціальну електронну форму, підписати і відправити вчителеві на перевірку. Таким чином можна економити на папері і друкові, але це вимагає наявність потрібної кількості ПК або ноутбуків у кабінеті фізики.

Лайфхак. Я усім учням дав доступ у електронну систему лабораторних робіт Physics Easy Study і вони на телефоні записували результати лабораторної, а потім відправили мені. Вийшло класно! Економія паперу, менше писанини і більше часу на лабораторку.

Physics Easy Study містить у собі велику кількість відео пояснень до лабораторних. Практично до кожної лабораторної розроблено цікаві кастомні симуляції різноманітних процесів і явищ (PhET Interactive Simulations University of Colorado Boulder). 

Єдине, що, не так мені, як учням, не вистачило інструкції по збиранню фізичних конструкцій з компонентів комплекту. Проте не вважаю це недоліком. У планах зробити якісні фото конструкцій до усіх лабораторних робіт.

З важливого.

Комплект має Паспорт і відповідає Наказу №574/29.04.2020 “Про затвердження типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій”.

Описані комплекти не є моєю власністю і були придбані за підтримки Благодійної організації «Благодійна установа «Освітні ресурси та технологічний тренінг» для школи #325 «Щастя».

Замість PS. Набір реально класний («Агонь», «Бомба.Ракета.Пушка» або, як там ще учні кажуть:)

Регулярно з задоволенням працюю з ним на уроках фізики з учнями 7 класу. Методика використання комплектів – це окрема тема окремої статті.

Перегляньте презентаційне відео лабораторних наборів ElizLabs.

Якщо вам потрібно більше інформації про лабораторний комплект “Механіка” від ElizLabs – звертайтесь до мене.

Якщо Вам необхідна допомога по робототехніці і програмуванню – пишіть мені (vasiljuktolik@gmail.com).

Далі буде:)

Автор: Анатолій #RoboHouston Василюк.

Якщо ви маєте іншу думку, що підказує ваш тривалий досвід роботи – пишіть коментарі.

Копіювання та використання матеріалів без особистої згоди автора – заборонено!

Декілька фото люб’язно запозичені з офіційного сайту ElizLabs – https://elizlabs.com.ua/

#ORTSimhaKyiv

Post a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*