Цифрова STEM-лабораторія NeuLog

Новини

Вивчення природничих наук дуже часто пов’язане з вимірюванням різноманітних показників. Температура, маса, вага, напруга, струм, кислотність, вологість повітря і т.д. Більшість цих параметрів можна вимірювати простими приладами. Але що робити, якщо потрібно не просто вимірювати показники, а побачити зміни показників у часі або в залежності від інших параметрів? Або як отримати дані будь-якого параметра протягом часу і побудувати за ним графіки і проаналізувати їх? Для цих цілей використовуються цифрові лабораторії. І сьогодні ми розглянемо одну цікаву цифрову STEM-лабораторію NeuLog.

NeuLog – це нове покоління експериментальних датчиків, які використовуються в науково-дослідних лабораторіях і STEM-лабораторіях у школах.

Тестовий комплект. Для тестів було отримано набір з наступною комплектацією:

 1. USB-модуль
 2. USB кабель
 3. Bluetooth-модуль
 4. Датчик вологості повітря
 5. Датчик напруги
 6. Датчик струму
 7. Датчик температури
 8. Датчик сили
 9. Фотоворота
 10. Дисплей (монохромний, дворядний)
 11. Мультисенсорний модуль Panda.

Усі компоненти поміщені в спеціальну сумку з м’якими нішами для дбайливого зберігання і транспортування.

В основі роботи з NeuLog лежить принцип створення мультисенсорної лабораторії шляхом з’єднання різних компонентів в одну систему. Складові з’єднуються між собою і працюють стабільно.

Компоненти NeuLog мають спеціальну форму з USB-коннекторами з боків, що дає можливість їх швидко і надійно з’єднати між собою для подальшої роботи. Таке з’єднання є досить успішним, так як воно забезпечує не тільки надійну фіксацію, а й стабільний сигнал, а це дуже важливо, так як з набором працюють учні.

Для роботи з NeuLog необхідно встановити Програмне забезпечення, яке можна завантажити з Офіційного сайту NeuLog. Програмне забезпечення українською мовою, досить просте і інтуїтивно зрозуміле. За допомогою ПЗ NeuLog можна гнучко налаштовувати експерименти, обробляти дані, будувати графіки залежностей показників і тд. Слід зазначити, що всі датчики ідентифікуються програмним забезпеченням автоматично при підключенні і є можливість паралельно працювати з різними датчиками.

Для зв’язку ПК і зібраної мультисенсорної лабораторії використовується USB-модуль з USB кабелем або Bluetooth-модуль, який створює стійке бездротове з’єднання. Важливо. Bluetooth-модуль має вбудовану акумуляторну батарею, яка заряджається за допомогою USB кабелю, що дозволяє працювати автономно.

Для більш детально знайомства з NeuLog були використані датчики сили, струму і напруги, а також допоміжний монохромний дисплей.

Слід зазначити, що усі тести відбувалися під час уроків фізики і на лабораторних заняттях з учнями 7-8 класів Школи №325 “Щастя”(ОРТ Сімха).

Датчик сили був використаний на Лабораторній роботі №9 “Визначення коефіцієнта тертя ковзання” в 7 класі. У першій частині лабораторної роботи датчик сили був закріплений на штатив для визначення ваги трибометру і важків. Для того, щоб побачити показник ваги був використаний модуль монохромного дворядкового дисплею. Тому, показники сенсора одночасно було видно і в софті, і на дисплеї. Важливо. На дисплеї можуть відображатися лише показники з одного датчика, включеного в мультисенсорну систему.

У другій частині заняття цифровий динамометр був встановлений на робота PingPong, для того, щоб можна було рівномірно тягнути трибометр з важками по дерев’яній поверхні. За допомогою ПЗ NeuLog можна було визначити не тільки показник сили тертя ковзання, а й динаміку показника сили в процесі переміщення трибометра.

Датчики струму і напруги були використані на Лабораторної роботи №3 “Вимірювання опору провідника за допомогою амперметра і вольтметра” в 8 класі. Цікавим моментом є те, що контакти датчиків сумісні з контактами більшості лабораторних наборів з електрики і магнетизму. Після складання простого електричного кола в неї за всіма правилами були інтегровані датчики напруги і сили струму. Були зняті всі необхідні показники для визначення опору провідника. Після роботи з датчиками NeuLog,  були проведені заміри струму і напруги аналоговими приладами і результати повністю співпали, що свідчить про достатню точність цифрових датчиків.

PS. Використання рішень NeuLog на практиці виявилося досить простим і цікавим, що, безумовно, підтверджує необхідність використання даної цифрової лабораторії на заняттях з природничих наук. Фірмовий тип підключення модулів і продумане ПЗ робить це рішення дуже зрозумілим.

PPS. На сьогоднішній день лабораторія NeuLog має в своєму арсеналі більше 56 компонентів, що дає розуміння масштабів використання рішення на уроках хімії, фізики, біології, географії, природознавства. Крім уроків NeuLog можна використовувати для STEM-проэктів і позакласних експериментально-дослідницьких робіт.

Якщо вам потрібно більше інформації про цифрову STEM-лабораторію NeuLog – звертайтесь до мене або офіційного представника NeuLog в Україні – компанію Інтер Системс.

Усі тести реальні і відбувалися під час уроків фізики з учнями 7-8 класів Школи №325 “Щастя”(ОРТ Сімха).

Велика подяка компанії Інтер Системс і Олені Жуковій за наданий комплект для проведення ознайомлення та тестування прогресивного STEM рішення.

Якщо Вам необхідна допомога по фізиці, робототехніці і програмуванню – пишіть мені (vasiljuktolik@gmail.com).

Далі буде:)

Автор: Анатолій #RoboHouston Василюк.

Якщо ви маєте іншу думку, що підказує ваш тривалий досвід роботи – пишіть коментарі.

Копіювання та використання матеріалів, у тому числі фото, без особистої згоди автора – заборонено!

#ORTSimhaKyiv

Post a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*