Знайомство з Weee Make 12-in-1 Robotstorm STEAM Robot Kit

Новини

Нещодавно, колега по робототехнічному цеху Владислав Кушніров і ТехноЛаб. Студія STEAM освіти прислали мені познайомитись цікаве робототехнічне освітнє рішення WeeeMake 12-in-1 Robotstorm STEAM Robot Kit. Шикарна штука, я вам скажу! Проте, давайте по порядку.

Комплект упакований в пластиковий бокс з защіпкою на якому є наклейки з логотипами і зображенням 12 роботів, до яких розроблені інструкції.

В середині розташовані 4 картонні коробки у яких, за певним принципом розподілено компоненти набору. Але є “одне але”. Зберігати постійно компонети набору у картонних коробках досить не зручно і дуже не вистачає у середині лотків з нішами. Та і просто висипати усі деталі в одну коробку не дуже хочеться. Слід думати про органайзер.

 

Коробки мають номери від 1 до 4.

 

Коробка №1. В ній знаходяться досить якісні інструменти для збирання моделей, провідники для електроніки, мотузки і цікаві деталі.

 

Коробка №2. В ній знаходяться колеса і елементи кріплення.

 

Коробка №3. Саме тут знаходяться електронні компонети набору, а саме:

  • ELF блок
  • Power Bank (18650) та зарядний пристрій до нього
  • Мотори з енкодерами і без
  • USB-адаптер безпровідного зв’язку
  • Пульт ДК
  • Ультразвуковий сенсор
  • Сенсор лінії
  • Switch-модуль (поки не розбирався, навіщо це щастя в наборі)

 

Коробка №4. Тут ви знайдете різноманітні балки і каркасні елементи виконані з алюмінію, гумові траки гусениць (до речі, досить класні), цікавий хрестоподібний ключ і тд.

Пару слів про ELF блок. Блок виконаний з чорного пластику з отворами для кріплення. Має прозорий захисний корпус. “Серце” ELF – ATmega328P. На блокові ціла низка різноманітних портів для підключення периферії, а також інфрачервоний, звуковий сенсор і сенсор освітленості. Також присутня кнопка, діод і 8 діодне RGB LED кільце. Також на блокові є Bluetooth. З нижнього блоку помітні отвори динаміка.

 

Більше специфікацій:

Базові моделі. До даного набору розроблено 12 інструкцій. Я збирав найпростішого робота на 3 колесах з ультразвуковим сенсором відстані і модулем лінії. Базові моделі досить різноманітні: колісні, гусеничні, стаціонарні, ходячі, як прості так і з різноманітними маніпуляторами. Є навіть робот балансир (тіпа сігвей), значить гіроскопічний сенсор має працювати не погано.

 

Програмне забезпечення. Я користувався WeeeCode 3.0.0. Стандартна скретчподібна штука. Праворуч одразу відображається код Arduino C (:нехай звикають:). Є ще мобільний додаток, але не завантажував і не користувався. Блоків для програмування достатньо. Все просто і зрозуміло.

PS. В цілому, мені цей комплект дуже сподобався. Досить якісні елементи і їх достатньо багато для різноманітних проєктів. Зрозуміле конструювання і програмування. Органайзер всеодно треба буде докупляти. Робот на тестах вів себе абсолютно передбачувано (пробачте, не сфотографував, але, думаю, це не єдиний пост про цей набір:). Чи кращий він за мій улюблений mBot Ranger? Однозначно – так! (сорі, рейнджеру вже скільки років і коли він був спроєктований, все змінюється). Чи рекомендую його для проектної роботи, уроків і гуртків? Однозначно – так! Бо він правильний. І всі деталі мають справжнє технічне маркування. І матеріали реальні. І він буде зрозумілий дітям. І з першого знайомства з рішенням вималювалося 36 занять по програмуванню і 36 занять по проєктній робототехніці і основам конструювання.

Якщо вам потрібно більше інформації про WeeeMake 12-in-1 Robotstorm STEAM Robot Kit – звертайтесь до Владислава Кушнірова – Facebook.

Якщо Вам необхідна допомога  – пишіть мені (vasiljuktolik@gmail.com).

Далі буде:)

Автор: Анатолій #RoboHouston Василюк.

Якщо ви маєте іншу думку, що підказує ваш тривалий досвід роботи в освітній робототехніки і програмуванні – пишіть коментарі.

Comments are closed.