WeeeBot 3 in 1 STEM Robot Kit

Новини

Не так давно я тестував WeeeMake 12-in-1 Robotstorm STEAM Robot Kit. Сьогодні мені попало в руки ще одне рішення від компанії WeeeMake – 3 in 1 STEM Robot Kit. Давайте ближче з ним познайомимось.

Робот постачається у картонній коробці і містить певну кількість деталей, елементів кріплення, електронних компонентів та інструменти. Слід відзначити, що як і в старшому наборі усі компоненти дуже якісні. Інструменти хороші і достатньо міцні. Пластикові елементи, хороші, добре підігнані і без зайвих зазорів. Стороннього запаху від пластика немає.

Серед особливостей комплектації набору хочу відмітити саме електронні компоненти. Крім блоку ELF mainboard до набору входять 2 DC мотори без енкодерів, ультразвуковий датчик відстані, датчик лінії (освітленості), дисплей 21х7, Power-банк з зарядним пристроєм, пульт дистанційного керування. Сам блок ELF mainboard трохи простіший, чим у минулого робота, проте має достатню кількість портів і інтегрованих елементів.

Для тестів було обрано навчальну модель джипа, який являє собою двомоторне триточкове шасі з зовнішніми датчиками і дисплеєм. Модель досить міцна і об’ємна. Всі елементи і сенсори знаходяться на своєму місці. 

Мотори. В моделі розташовані два мотори без енкодерів. Тому програмування точних рухів відсутнє. Це мінус. Хоча, такі ж мотори встановлені на багатьох роботах, зокрема mBot.

Ультразвуковий датчик відстані. Хороший і стабільний. Порадував діапазон вимірювань – до 500см. До того ж, цей датчик з RGB підсвіткою, тому це цікавіше виглядає і дає підґрунтя для декількох додаткових уроків і є основою для світлових маркерів у програмі.

Датчик лінії. Складається з двох модулів освітленості. Датчик працює стабільно і передбачувано. При виведенні значень датчика на екран підтверджено, що він аналоговий. Це дає змогу більш тонко налаштовувати робота для руху по розмітці на полі.

Дисплей. На мою думку, великою перевагою є дисплей. В багатьох рішеннях його не вистачає. Програмування дисплею має досить широкий функціонал. Найголовніше, що можна читати дані з датчиків і одразу їх виводити на екран. Це досить зручно. Слід відмітити, що у більшості роботів такого типу відсутні дисплеї взагалі.

Є ще ряд сенсорів, що інтегровані в блок. Вони значно розширюють функціонал робота. Наприклад, інфрачервоний приймач. Оскільки у комплекті йде пульт, то це дає змогу розробляти цікаві завдання з програмування.

Програмне забезпечення. Як і попередній робот, цей також програмується за допомогою середовища WeeeCode. Середовище дость хороше. Дуже нагадує схожий софт від DFRobot. Є схожості з mBlock. Проте, саме це середовище мені сподобалося більше. Не секрет, графічні середовища містять перемикачі, які дозволяють користувачам побачити код. Саме на WeeeCode код був лаконічним і зрозумілим. Програма з блоком незалежного керування потужностями моторів зайняла в коді Arduino C всього 12 рядків. Ця ж команда для mBot в середовищі mBlock – 28 рядків, а для mBot Ranger аж 79! Писати код на Arduino C для WeeeBot не викликало труднощів взагалі. Все досить продумано і зрозуміло.

 

Висновок. Досить цікавий і функціональний робот. Я б такий використовував на уроках з задоволенням. При грамотному підході можна розраховувати на 2 річний курс. 1 рік – блочне програмування. 2 рік Arduino C.

Хочу подякувати свого колегу Владислава Кушнірова і компанію Leatcom за можливість протестувати даний комплект.

Якщо вам потрібно більше інформації про WeeeMake Robot Kit – звертайтесь до Владислава Кушнірова – Facebook.

Якщо Вам необхідна допомога  – пишіть мені (vasiljuktolik@gmail.com).

Далі буде:)

Автор: Анатолій #RoboHouston Василюк.

Якщо ви маєте іншу думку, що підказує ваш тривалий досвід роботи в освітній робототехніки і програмуванні – пишіть коментарі.

Копіювання та використання матеріалів без особистої згоди автора – заборонено!

Comments are closed.