ELF SHIELD FOR MICRO:BIT

Новини

Ми продовжуємо знайомитись з робототехнічними рішеннями WeeeMake. Сьогодні ми коротенько розглянемо ELF shield для плати BBC micro:bit.

Особливість цього шилда полягає у тому, що він дає змогу створювати різноманітних роботів, на базі наборів WeeeMake і не тільки, в основі якого буде не блок ELF, а такий собі перехідник, який працює на BBC micro:bit.

Зовнішній вигляд. Розмір самого модуля – 87х80х34мм. Власне, сама плата знаходиться в чорному напівпрозорому корпусі у якому є овори для доступу до усіх портів. В нижній частині шилда є отвори з вмонтованими металевими гайками, що дає могу вбудовувати модуль в робота і кріпити в деталі наборів WeeeMake. На верхній і нижній частині корпуса є виступи для кріплення LEGO деталей.

Порти та інтегровані комоненти. Шилд має датчик звуку і зуммер. На платі розташовано три RGB діоди, світіння яких можна програмувати.

Ліворуч розташовані порти RJ11 (D, C) для сенсорів і порт Servo1.

Паворуч розташовані порти RJ11 (А, В) для сенсорів і порт Servo2.

Позаду розташований вмикач\вимикач (поруч з вмикачем є червоний діод, який світиться коли шилд увімкнутий), роз’єм Micro USB (використовується лише для зарядки!!!) і два порти М1 і М2 для підключення DC моторів.

Не можна вмикати шилд, коли він підключений через Micro USB!!!

Живлення і зарядка. Молуль містить акумуляторну батарею ICR 18650  на 2000 мАг, 3,7 В. Зарядка батареї відбувається через роз’єм Micro USB поруч з яким чотири сині діоди індикатора зарядки. Акумуляторна батарея може заряджатися від ПК (перевірено).

Аксесуари. В комплект шилда входять аксесуари, які надають йому цікавого вигляду. Це корпус оранжевого кольору та кнопки А, В і Reset.

Середовище програмування. Для програмування роботів через шилд використовується рідне середовище WeeeCode побудоване на Scratch 3. окрім англійської є і українська! Перед початком роботи необхідно обрати назву шилда зі списку блоків WeeeMake – WEEMAKE ELF SHIELD FOR MICRO:BIT. Для програмування шилда розробники створили быльше 60 спеціальних блоків (на 09.06.2020). Слід відмітити, що в програмному забезпеченні є можливість перемикатись на код мови Python. Код абсолютно зрозумілий.

Перші програми. В якості першої програми виведено на екран MICRO:BIT серце, а потім перевірено роботу RGB діодів, що інтегровані в плату. Все прцює! Слід відмітити, що для завантаження програми непотрібно завантажувати файл на ПК, а потім перекидати його в MICRO:BIT, як це було в Microsoft MakeCode. Достатньо натиснути кнопку “Upload programm to board”.

PS. Отже, ми ознайомились з цікавим рішенням для створення роботів на базі наборів WeeeMake і MICRO:BIT. Дуже порадувала наявність власної акумуляторної батареї з адекватною зарядкою від ПК. Досить просте і зрозуміле програмне забезпечення без зайвих підключень і завантажень робить це рішення досить доступним і зрозумілим. Крім того, по суті, можна брати свої мотори, датчики і конструкційні матеріали і створювати своїх роботів. Платформа просто створена для мейкерства. Як підключити свій датчик? Є рішення “RJ11 to DuPont 2.54 pin jumper”, але про нього мова піде в іншому пості:)

PPS. Однозначно хочу сказати, що наявність цього шилда разом з будь-яким набором WeeeMake дає можливість значно розширити знання учнів з програмування і робототехніки. Даний модуль дає можливість опанувати не лише блочну мову Scratch, а й Python. Тому усім рекомендую звернути на нього увагу. Особливо любителям MICRO:BIT.

Хочу подякувати свого колегу Владислава Кушнірова і компанію Leatcom за можливість протестувати даний комплект.

Якщо вам потрібно більше інформації про ELF shield для плати BBC micro:bit або рішення WeeeMake Robot  – звертайтесь до до мене або Владислава Кушнірова – Facebook.

Якщо Вам необхідна допомога по робототехніці і програмуванню – пишіть мені (vasiljuktolik@gmail.com).

Далі буде:)

Автор: Анатолій #RoboHouston Василюк.

Якщо ви маєте іншу думку, що підказує ваш тривалий досвід роботи в освітній робототехніки і програмуванні – пишіть коментарі.

Копіювання та використання матеріалів без особистої згоди автора – заборонено!

Comments are closed.